^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


E73DPR & E7TT

CW --- SSB --- RTTY --- PSK

HF --- VHF --- UHF

DX --- CONTEST

RADIO KLUB "TREBINJE" - Trebinje

Sadržaji

AGM

EPCmember

wsjtmember

lotw-log

Statistika posjeta

2320519
Danas
Juče
Ove sedmice
Poslednje sedmice
Ovaj mjesec
Poslednji mjesec
Sve
912
361
4107
1189729
10484
21600
2320519

Server Time: 2020-01-18 15:02:19

majski2011Prvi vikend maja obilježen je UKT aktivnostima kluba u 2. subregionalnom kontestu IARU R1 ili poznatijem kao " majski ukt test". Za razliku od prethodnih godina ove godine je bilo mnogo toga novog što je trebalo ispitati, počev od nove lokacije, tj. novog PPS-a "Tuli", pa do nove tehnike. U toku zime je pripreman novi antenski sistem od dvije nove jagi antene  13 elemenata (EF0213M), završena je  i gradnja linearnog pojačala za 2m sa GS31B. Takođe, malo pred takmičenje nabavljen je i novi antenski stub "Clark 73".

U subotu oko podneva ekipa u sastavu: Zoran E73S, Mladen E73RO i Điđa E73DJ je stigla na lokaciju i odmah je počela montaža antenskog sistema. Uz malo komplikacija zbog kratkih komandnih kablova  tehnika je bila spremna na vrijeme.


Sam početak takmičenja, gluv band, nije bio obećavajući. Ipak, bili smo svijesni da lokacija "Tuli" nije pogodna za UKT kontest aktivnosti, jer je horizont otvoren samo djelimično prema sjeverozapadu, dok su svi ostali pravci manje više imali bliske brdovite prepreke, ali sve dok se nešto ne isproba i ne potvdi u praksi ostavilo bi nedoumicu za neke buduće UKT aktivnosti sa ove lokacije. Ovako smo saznali da smo ubuduće  ipak "vezani" za Leotar.

Ono što je najvažnije i najbitnije ustanovili smo da linear radi dobro i stabilno, da antene takođe rade kako treba, da imamo problema sa upotrebom elektrokondezatorskog mikrofona zbog upada VF-a, što će trebati otkloniti, kao i još neki manji nedostaci sa tastovanjem sistema.

Sve skupa urađeno je skromnih 33 QSO-a, uglavnom S5,I i 9A stanica, skor od cca 15000 poena.


majski2011 map

Da se upoznamo

e73no.jpg

DX robot

 
 

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field


DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip

MS activity

MUF & Es activity

 

Poslednji preuzeti fajlovi

Top 5 - preuzimani fajlovi

eQSL.cc

Provjerite Vaš eQSL box!
Unesite Vaš znak i pritisnite
Provjeri


Callbook search

E7 callbook lookup:


QRZ callsign lookup:

Naš Grad - linkovi

Zvanični sajt grada Trebinja

 

Turistička organizacija Trebinja