^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


E73DPR & E7TT

CW --- SSB --- RTTY --- PSK

HF --- VHF --- UHF

DX --- CONTEST

RADIO KLUB "TREBINJE" - Trebinje

Sadržaji

AGM

EPCmember

wsjtmember

lotw-log

Statistika posjeta

2367162
Danas
Juče
Ove sedmice
Poslednje sedmice
Ovaj mjesec
Poslednji mjesec
Sve
630
454
5422
1233790
20517
18755
2367162

Server Time: 2020-03-28 15:22:15

e78cb sept11Prođe još jedan UKT KUP SRRS, tj. VHF IARU R1 kontest. Kako to obično biva, uvijek se nađe nešto što poremeti planove. Tako je bilo i ovaj put. Par dana pred sam kontest saznajemo da se na Leotaru, na samo par metara od našeg kontejnera (PPS-a) pravi novi stambeni objekat. Znali smo da će se praviti taj objekat, ali ne i to da će to biti tik uz našu lokaciju. Kada smo otišli da provjerimo tu vijest zatekli smo  bager pred samim kontejnerom kako priprema teren za temelje nove zgrade.


Pored problema koje će nam ovaj objekat predstavljati kada bude sagrađen, problem je bio očit i za samo takmičenje, jer više nije bilo mjesta gdje bi smo lako postavili drugi antenski sistem 2x13el. To je naše planove vratilo na početak, jer smo ponovo mogli računati samo na jedan antenski sistem.

U petak popodne odlazimo na lokaciju sa opremom i  podižemo 4x10el. antenski sistem,  montiramo ostalu opremu i na kratko testiramo, tako da je za subotu ostalo samo da postavimo računare i radimo...

U subotu oko 13h stižemo na Leotar i vršimo poslednja podešavanja i provjeru opreme. Ekipu čine E73S, E73RO, E73XL i E78CB. Sam početak je za nijansu bio bolji nego prethodnih godina, kada smo na svaki poziv morali više puta da se javljamo da bi bili primljeni. Ovaj put  to je išlo mnogo lakše, jer smo imali dodatnih 400-500w u odnosu na ranije  i nakon prvih pr časova rada skor je bio nešto bolji nego prethodnih godina. Uglavnom sve što je bilo dovoljno razumljivo na našem prijemniku odrađujemo... Kako polagano ulazimo u noć gužva na opsegu je sve manja. U ponoć ulazimo sa skorom slično prošlogodišnjem, ali za razliku od svih prethodnih godina nastavljamo kroz cijelu noć da lagano zbrajamo nove km i to uglavnom one preko 500km čime je do jutra po prvi put napravljen pozitivan pomak  od +30-tak QSO. Jutro donosi  nova iznenađenja. Ranije bi smo u jutarnjem terminu imali značajan broj ulogovanih Italijanskih stanica, što je ovaj put izostalo. I na kraju rezultat je bio: 178 QSO, 79128 pts, 44 UL, 15 DXCC, ODX 852km (OL7M) QRB/QSO 445km, a gledano u odnosu na 2010. godinu krajnji rezultat je poboljšan u poenima 26%  i 16% po broju QSO-a.

e7tt vhfkup11 map
Na kraju možemo biti donekle zadovoljni ovim rezultatom, jer konačno smo napravili  još jedan pomak. Žao nam je što nismo mogli da realizujemo zamisao da koristimo dva antenska sistema, čime bi smo sigurno imali i bolji skor stanica sa  E i W strana, tako da će ta ideja ostati za realizaciju neke druge prilike.

 


e7tt vhfkup11 wwul

e7tt vhfkup11 distance

e7tt vhfkup11 px

U fotogaleriji možete pogledati više foto zabilješki!

Da se upoznamo

e78tb.jpg

DX robot

 
 

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field


DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip

MS activity

MUF & Es activity

 

Poslednji preuzeti fajlovi

Top 5 - preuzimani fajlovi

eQSL.cc

Provjerite Vaš eQSL box!
Unesite Vaš znak i pritisnite
Provjeri


Callbook search

E7 callbook lookup:


QRZ callsign lookup:

Naš Grad - linkovi

Zvanični sajt grada Trebinja

 

Turistička organizacija Trebinja