^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


E73DPR & E7TT

CW --- SSB --- RTTY --- PSK

HF --- VHF --- UHF

DX --- CONTEST

RADIO KLUB "TREBINJE" - Trebinje

Sadržaji

AGM

EPCmember

wsjtmember

lotw-log

Statistika posjeta

2324453
Danas
Juče
Ove sedmice
Poslednje sedmice
Ovaj mjesec
Poslednji mjesec
Sve
420
771
3755
1193332
14418
21600
2324453

Server Time: 2020-01-25 16:04:16
cept2 2012     Nakom dugog niza godina, tačnije rečeno nakon jednu deceniju, članstvo Kluba je podmlađeno novom generacijom operatora. Početkom oktobra je izvršen upis i započet kurs za amaterske radio-operatore.
     Prvi dio kursa koji se sastojao od teorijske obuke za CEPT-2 kategoriju. Ovaj dio kursa  je završen 25. decembra polaganjem ispita za ARO CEPT-2 kategorije,  koji je uspješno položilo svih 7 polaznika kursa. Klub je postao bogatiji za 4 operatorke i 3 operatora.
     Uskoro se očekuje početak njihove aktivnosti na radio-talasima, prvenstveno na repetitorima R2- Leotar , R0- Trebinje  i simpleksima na 2m, gdje će stečeno znanje na kursu praktično primjeniti i  kroz rad svakodnevno usavršavati i dopunjavati.
     Sa nastavkom drugog školskog polugodišta ( kraj januara 2013.) planirano je da se izvrši još jedan upis novih članova, koji će zajedno sa ovom generacijom operatora  krenuti sa  izučavanjem  telegrafije i  teorijskog znanja za CEPT-1 kategoriju uz praktikovanje  praktičnog rada sa digi modovima i ssb rad  na KT opsezima.
     U planu aktivnosti Kluba za 2013. godinu prioritet je obuka novih operatora kroz još najmanje jedan  kurs za ARO CEPT-1 i CEPT-2 kategoriju.
     Novoobučenim operatorima poželimo dobrodošlicu u svijet radio-amaterizma, prvu i najstariju  socijal grupu na globalnom nivou.

Da se upoznamo

e73no.jpg

DX robot

 
 

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field


DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip

MS activity

MUF & Es activity

 

Poslednji preuzeti fajlovi

Top 5 - preuzimani fajlovi

eQSL.cc

Provjerite Vaš eQSL box!
Unesite Vaš znak i pritisnite
Provjeri


Callbook search

E7 callbook lookup:


QRZ callsign lookup:

Naš Grad - linkovi

Zvanični sajt grada Trebinja

 

Turistička organizacija Trebinja